Najlepsze Preparaty na Odchudzanie

Najlepsze Preparaty na Odchudzanie

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Dieta oczyszczająca

Każdemu z nas od czasu do czasu przyda się oczyszczenie. Może być ono różnie rozumiane, choć nam akurat będzie chodziło o oczyszczenie organizmu z rożnego rodzaju substancji szkodliwych, które zalegają przez lata w naszych komórkach na skutek nieodpowiedniej diety i stylu życia. Aby zatem pozbyć się tych niekorzystnych dla nas substancji warto od czasu do czasu zastosować dietę oczyszczającą.

Co ma na celu dieta oczyszczająca i komu jest polecana?

Otóż pozwoli nam na odzyskanie utraconych sił witalnych, wydali z organizmu substancje szkodliwe, poprawi nasze samopoczucie i doda nam niewątpliwie energii. Celem diety oczyszczającej jest wypłukanie z ciała toksyn i dzięki temu przywrócenie mu maksymalnych sił witalnych i zdrowego wyglądu. Jest ona polecana osobom, którym dokuczają przewlekłe stany zmęczenia oraz tym, którzy są na bakier z zasadami zdrowego żywienia (spożywają duże ilości przetworzonego jedzenia, piją sporo kawy, alkoholu i palą papierosy). Jest ona również dobrym pomysłem dla tych, którzy przechodzą rekonwalescencję i przyjmują duże ilości silnych leków.

Efekty

Szybko je zauważymy w postaci zarówno poprawy wyglądu zewnętrznego, jak i samopoczucia. Ulegnie zmianie stan naszej skóry, włosów i paznokci. Staną się one zdrowsze i pełne blasku.

Jak długo należy stosować dietę oczyszczającą?

Jej długość uzależniona jest od „zanieczyszczenia“ naszego organizmu, stanu naszego zdrowia. Nie należy jednak przesadzać ani z częstością jej stosowania, ani z jej długością, ponieważ ze względu na redukcję wielu składników pokarmowych, może ona prowadzić do niedoboru wielu potrzebnych organizmowi substancji. Można ją stosować albo w krótkich okresach, albo etapowo – najkrócej 3, najdłużej 14 dni.

Rodzaje diet oczyszczających

Nie ma  przepisu na jedną skuteczną dietę oczyszczającą, choć wśród wielu z nich można wyróżnić kilka zasad, na których bazują wszystkie. We wszystkich znanych dietach oczyszczających pojawiają się następujące substancje:

  • woda – najlepiej w ilości około 2 litrów dziennie; polecana jest szczególnie mineralna, niegazowana
  • owoce i warzywa – jeśli jest to możliwe najlepsze pod świeżą postacią, z ekologicznych upraw
  • wysokoenergetyczne ziarna zbóż, orzechy i pestki;

W zależności od wyboru diety oczyszczającej mogą się one nieco różnić czasem trwania, ilością spożywanych posiłków, czy produktami bazowymi. Do najbardziej znanych zaliczamy:

Dietę owocowo-warzywną – opracowaną przez specjalistkę w dziedzinie dietetyki Maję Błaszczyszyn,opartą na spożywaniu dużej ilości świeżych owoców i warzyw. Ma ona charakter etapowy i trwa około 10 dni.

Dietę jabłkową -  opartą jest na  spożywaniu dużej ilości jabłek w różnej formie - soków, pieczonych lub na surowo. Owoce są cennym źródłem pektyny – substancji oczyszczającej przewód pokarmowy. Czas trwania jest dosyć krótki -  jeden do dwóch dni.

Dietę opartą na sokach – jest ona najbardziej radykalna. Trwa od jednego do trzech dni i w tym czasie pożywa się tylko i wyłącznie soki owocowo-warzywne. Organizm otrzymuje duże dawki witamin z naturalnych źródeł oraz maksymalną ilość płynów, potrzebną do wypłukania toksyn.

Czy dieta oczyszczająca jest dietą odchudzającą?

Diety oczyszczającej nie należy rozważać w kategoriach utraty wagi, jednak ze względu na znaczne ograniczenia ilości kalorii, można zauważyć czasami znaczną redukcję wagi.  Warto ją zastosować natomiast po intensywnym okresie odchudzania, ponieważ wraz z tkanką tłuszczową mogą być również zredukowane, magazynowane latami toksyny.

Z czym ją łączyć?

Mimo, iż nie jest ona uważana za dietę odchudzającą można wzmocnić jej efekt poprzez przyjmowanie odpowiedniej suplementacji. W takim przypadku należy sięgnąć po suplementy pochodzenia naturalnego, które przyspieszą metabolizm i usprawnią spalanie tłuszczu, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Preparatami godnymi polecenia są:

  • African Mango - przyspiesza spalanie tłuszczu, ogranicza łaknienie poprzez regulację leptyny oraz wspomaga i reguluje trawienie. Dodatkowo jest niezwykle bogaty w błonnik.
  • Slimette - zawierający unikalną mieszankę składników wspomagających odchudzanie. Dodatkowo przyspiesza metabolizm, zwiększa spalanie tłuszczu, dodaje energii i zmniejsza zmęczenie, a także wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.

Kiedy zacząć?

Dietę oczyszczającą można zastosować o każdej porze roku, choć najlepsze efekty uzyskuje się w okresie wiosennym. Ma na to wpływ pojawienie się młodych warzyw i owoców, a także ćwiczenia fizyczne, które chętniej wykonujemy po zimowych „zastojach“.

Przeciwwskazania

Nie poleca się natomiast stosowania diety, kiedy organizm walczy z infekcją lub jest osłabiony. Diety nie powinny stosować również kobiety w ciąży, karmiące piersią i chorzy z problemami układu pokarmowego.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na odchudzanie